هرچی که بخوای!

 خنداندن، كاري بسيار دشوارتر از خنديدن است. آنقدر منتقد و ناظر داريم كه گاه تعدادشان حتي از توليدكنندگان و مخاطبان هم افزون‌تر مي‌شود. پس شهامت مي‌خواهد و جسارت كه بخواهيد چنين مردمي را بخندانيد.در اين شرايط 3در4 تنها مجموعه تلويزيوني است كه با بضاعت محدود خود تلاش مي‌كند، در انتهاي يك روز كاري، درست در زماني كه پدرهاي خانواده روي كاناپه‌ي خانه لم مي‌دهند و بچه‌ها شب‌هاي پس از امتحان را تجربه مي‌كنند، تلاش مي‌كند، تا آنها را بخنداند، شب‌هاي آغازين تابستان امسال با 3در4 كمي رنگ و بوي متفاوتي دارد كه چرا كه اگر برق داشته باشيد احتمالا مي‌توانيد حال و روز خودتان را با يكي از بازيگران اين مجموعه همانندسازي كنيد.راستي چرا به هم لبخند نمي‌زنيم؟ چرا از شادبودن و نشاط ديگران لذت نمي‌بريم؟ چه برسر ما آمده كه بخش بيشتر انرژي‌مان را صرف تخريب ديگران مي كنيم؟ از درون خراب هستيم و هميشه به دنبال مچ‌گيري از اين وآن هستيم! كمي براي خنديدن برنامه‌ريزي كنيم. دمي براي شادنمودن قلبي كوچك بينديشيم. به زندگي لبخند بزنيم، به يكديگر لبخند بزنيم وسرانجام اينكه حداقل اجازه ندهيم خنديدن‌مان سهميه‌بندي شود!

 

هميشه شروع خيلي سخته، مثل صفحه سفيدي كه تا قبل از خط خطي شدن وحشتناك به نظر مي‌‌رسه اما كافيه شروع كني و كلمه اول روش حك بشه، ديگه اگه خيلي طالب باشي و البته كاربلد، تا آخرين سطر صفحه آخر ادامه مي‌‌دهي. مثل همه كاراي ديگه. شايد اولين كلمه خيلي مهم و فلسفي و زيبا نباشه اما مطمئنا صفحه‌هاي بعدي حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهند داشت.

4×3 هم صفحه دوم از كارگرداني مجيد صالحي است. صفحه اول كارگرداني‌اش با مجموعه‌اي به نام «آشتي‌كنان» پر شد؛ مجموعه‌اي سفارشي با مضمون پزشكي و پيام‌هاي بهداشتي. حرف‌هاي زيادي زد. از حق نگذريم خيلي بدخط و نازيبا هم نبود اما مهم اين‌كه از صفحه اول بتوني چيزي ياد بگيري و در صفحات بعدي به كار بگيري.

اگر مجموعه 4×3 طرفدار زيادي پيدا كرده، مطمئنا تجربه قبلي صالحي بي‌تاثير نيست هرچند عده‌اي دوست دارن و عادت كردن به ساز مخالف زدن و مدام نام‌هاي بزرگي كه در تيتراژ مي‌‌بينن رو عاملي اصلي مي‌‌شمرن... نام‌هايي مثل بهرام بهراميان، رضا عطاران، محمدحسين لطيفي و... اين نام‌ها هم بودن و هم نبودن... در جاي خود به عنوان مشاور بودن و همه نقش‌هايي كه اون دسته خاص بهشون نسبت مي‌‌دن، نبودن. براي كساني مثل ما كه از كمي اون‌طرف‌تر همراه و همگام ساخت 4×3 بوديم، واضح و مبرهن است كه سيدمجيد صالحي بيش از آنچه كه در شرح وظايفش مطرح شد، كار كرد و مايه گذاشت.در هر حال از نظر مخاطبان تلويزيون دومين برگ از دفتر كارگرداني اين جوان 33 ساله خوب پر شد.

 حرف‌هاي پشت دوربين

حرف و حديث و البته مشكلات در خصوص هر كاري هست و البته اين كار كمي بيشتر. حرف‌هايي مثل اين‌كه لطيفي كارگردان اصليه، تهيه‌كننده صالحي رو به عنوان كارگردان نمي‌‌شناسه، صالحي انتخاب لطيفي است نه تهيه‌كننده، عطاران در حد يك اسم حضور داره و...

چند دقيقه‌اي با مهدي بدرلو برنامه‌ريز و مدير توليد كار همراه شديم تا سر از چند و چون اين حرف‌ها درآوريم. او مي‌‌گويد:

  در اين مدت حرف‌هاي زيادي در مورد اين كار نوشته و گفته شد كه بيشتر آنها درست نيست مثلا اين‌كه كار با لطيفي شروع شد و بعد مجيد صالحي اضافه شد.

  ارديبهشت 86، هسته اوليه 4×3 تشكيل شد كه آقاي لطيفي به همراه آقاي روستايي (تهيه‌كننده) طرح را به آقاي بهراميان دادند. آن زمان فقط يازده قسمت فيلمنامه آماده بود ولي از همان ابتدا مشخص شده بود كه 26 قسمتي است. شايد ابتدا، حضور محمدحسين لطيفي در اين گروه، ايشان را به عنوان كارگردان معرفي مي‌‌كرد اما همان روزهاي اول بود كه از طرف شبكه، آقاي لطيفي را معرفي كردند براي كار «نردباني بر آسمان».  مجوز 4×3 از سه يا چهار سال قبل توسط حسن روستايي (تهيه‌كننده) گرفته شده بود.  پانزدهم ارديبهشت كارگردان ديگري غير از صالحي براي كار انتخاب شد به نام رامبد جوان كه كار رو شروع كنند. منتهي جوان چند تغيير رو در فيلمنامه اعمال كرد كه نظر هسته مركزي رو جلب نكرد. از اين روجوان رفت به سراغ «نشاني».

 بعد از اين جريان بود كه حسن روستايي به مجيد صالحي اعتماد كرد. صالحي پيش از اين، يك كار ساخته بود و در سريال «ترش و شيرين» علاوه بر بازي، به عطاران مشاوره هم مي‌داد. او هم جواب اين اعتماد رو به خوبي داد.

  در مورد كارگرداني مجيد صالحي خيلي حرف‌هاي ضد و نقيض عنوان مي‌‌شه از جمله: روستايي به عنوان تهيه‌كننده، لطيفي رو به عنوان كارگردان مي‌‌شناسه و صالحي رو قبول نداره و... حتي يك بار من خودم سركار بودم و از خبرگزاري به من زنگ زدند كه فلاني كارگرداني مي‌‌كنه، صالحي روبه‌روي من بود و من احساس كردم حتما اينجاست كه نبايد آدم به چشم‌هاي خودش هم اعتماد كنه!!

The image “http://tinypic.com/m8jv41.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

  وقتي نام‌هاي بزرگ زياد مي‌‌شه، خوراك شايعه هم به مراتب زياد مي‌شه اما خدا رو شاهد مي‌‌گيرم هيچ‌كدام از اينها در حد يك اسم نبودن و هركدام در جايگاه خودش كمك مي‌‌كرد و البته اين ضعف كارگردان نيست. يك كارگردان مي‌‌تونه از آدم‌هايي كه كارشون رو قبول داره، مشاوره بگيره.

  مجيد صالحي به همراه عطاران و عليرضا مسعودي از همون روزهاي اول كه هسته اوليه تشكيل شد، به عنوان مشاور هنري و بازيگردان، مشاور كارگردان ، نويسنده انتخاب شدن و بعد از اين محمود رضايي به عنوان كارگردان تلويزيوني انتخاب شد كه در كارهاي قبلي عطاران مثل «ترش و شيرين» هم حضور داشت و من بسيار ازشون ياد گرفتم در خصوص نحوه اداره كردن پروژه!

  4×3 در شب‌هاي وحشتناك سرد زمستان 86 فيلمبرداري مي‌شد، هنوز نرسيديم به سكانس‌هايي كه در شب‌هاي 17 درجه زير صفر مقابل دوربين رفت و ما شب كار بوديم.

 

 وقتي مجيد صالحي به عنوان كارگردان معرفي شد، آقاي بهراميان در سمت مجري طرح چون مي‌خواست صالحي راحت باشد اداره كار رو همه جوره به او سپرد. همين اختيار تام باعث حضور علي صادقي، آقاي كاسبي، مهران رجبي و...شد.

  از جايي كه فيلمنامه با فيلمبرداري يكي شد برنامه‌ريزي به من سپرده شد، پيش از اين حميد همتي اين كار رو انجام مي‌داد.

  قرار بود كار نوروزي باشد كه پانزده قسمت هر روز پخش بشه و مابقي هفته‌اي سه بار و خدا اين لطف رو به بقيه سريال‌هاي نوروزي كرد كه كار ما در نوروز پخش نشه! چون ادعا مي‌كنم اگه پخش مي‌شد بهترين سريال نوروزي لقب مي‌گرفت.  خيلي‌ها مي‌گفتن عطاران در حد يك اسم در اين كار بوده اما به جز خواندن تيتراژ ابتدايي، در خيلي از سكانس‌هاي ما حضور فيزيكي داشت و به مجيد مشاوره مي‌داد از جمله سكانس فينال و سكانس مسجد كه پخش شد، هر چند او خودش در پروژه ديگري جلوي دوربين بايد مي‌رفت حتي چند تا از لوكيشن‌هاي ما با نظر مستقيم عطاران انتخاب شد.

  به نظرم ما اگه مدام اسم‌ها را چك كنيم كه كي بوده و كي نبوده انرژي بيش از اندازه و زحمتي كه مجيد صالحي براي كار گذاشته را مي‌بريم زير سوال و اين به نظرم از انصاف به دور است. مجيد خيلي خوب كار كرد كه خدا رو شكر تا اينجا جواب داده و بعد از اين هم سكانس‌هاي بهتري را هم خواهيم داد.

  شبي كه برف بسياري باريده بود و ادارات تعطيل شد ما بالاي تونل رسالت فيلمبرداري داشتيم، بنده خدا آقاي رجبي تا زانو توي برف فرو رفته بود ولي به زيبايي ارائه نقش مي‌كرد.

  روتوش نهايي مونتاژكار با بهرام بهراميان است، با اين‌كه خيلي مشغله داره، ولي هر شب از هفت بعدازظهر تا پنج صبح سر مونتاژ حاضر مي‌شه.

  بودجه اين كار خيلي كم بود اما نه در حدي كه در برخي جاها عنوان مي‌شد كه براي ساخت موسيقي بايد مي رفتيم سراغ آكاردئوني‌هاي پارك ملت.

  در اين كار بيش از 80 لوكيشن داشتيم.

  غلو 4×3 مثل طنزهاي ديگه نيست، درسته كه خيلي سطح پايين صحبت مي‌كنيم اما تمام اين حرف‌ها، دكترمآبانه و روانشناسي شده است.

  جايي عنوان شده علي صادقي بالاترين دستمزد رو گرفته اما اينطور نيست. در كل، تموم دوستاني كه حضور داشتن، پول خوبي گرفتن. خيلي قاطع اين حرف رو مي‌زنم چون كارهاي قبل و بعدشون رو خبر دارم كه از اين كمتر گرفتن.

  علي صادقي براي اين كار خيلي زحمت كشيد و انرژي زيادي گذاشت. با اين‌كه كمردرد داشت اما به رو نمي‌آورد، هرچند ما هم سعي مي‌كرديم زياد اذيتش نكنيم، همينطور آقاي رجبي، آقاي كاسبي هم كه استادند.

  بازيگران ديگري هم وارد قصه مي‌شن مثل شهرام قائدي، خود صالحي و مجيد ياسر، يعني در هر جايي كه احساس شده كمي مردم خسته مي‌شن و بازيگران تكراري، يك بازيگر وارد كار مي‌شه.اگر امروز اين كار گرفته به خاطر اين‌كه خيلي‌ها انرژي گذاشتند.    

در پايان اين كار به مانند همه كارهاي ديگه با تمام مشكلاتي كه داشت ساخته شد و عنوان كردن قسمت‌هايي از تلخي‌ها و مشكلاتش از شيريني‌كار نمي‌كاهد و اگر مي‌بينيد اين روزها مخاطبان زيادي را يك شب در ميان پاي جعبه جادويي مي‌‌نشاند به خاطر اين است كه توليدكنندگانش از بازيگران تا عوامل پشت صحنه و تداركات انرژي زيادي برايش گذاشتند.

 

بيوگرافي بازيگران اصلي

مجيد صالحي: در شهريورماه سال 1354 در تهران متولد شد، دو خواهر دارد و مجرد است. بازيگري را به طور جدي از سال 72 با كلاس‌هاي سمندريان آغاز نمود.

 علي صادقي؛ در سال 1359 متولد شده، در رشته كامپيوتر تحصيل كرده و سال 75 به طور حرفه‌اي وارد بازيگري شد.

 محمد كاسبي؛ چهارم خرداد سال 1330 در تهران ديده به جهان گشود و در رشته بازيگري و كارگرداني سينما تحصيل كرده است.

 مهران رجبي؛ در بيستم ارديبهشت سال 1340 در كرج متولد شد و هم‌اكنون هم ساكن اين منطقه است. تحصيلاتش را در رشته گرافيك به اتمام رساند.

 اشكان اشتياق؛ متولد ششم تيرماه 1361 در تهران داراي مدرك كارداني گرافيك.

 شهره لرستاني؛ 1345 سال تولد اوست. اوج بازي‌اش «ليلي با من است» و آغاز بازي‌اش با فيلم «نياز» عليرضا داودنژاد.

  مجيد صالحي‌: سعي كردم با سه در چهار لبخندي بر لبان مردم بنشانم. هميشه از سبك كارهاي عطاران لذت مي‌بردم او اجتماع را خوب مي‌شناسد و زيبا هم نشان مي‌دهد. اين كار برداشتي است آزاد از كارهاي دوست خوبم رضاي عزيز.

  علي صادقي: در روزهاي سختي فيلمبرداري انجام مي‌شد، سرماي وحشتناك سال پيش، اما وقتي كار رو مي‌بينم تمام اون سختي‌ها رو فراموش مي‌كنم و خستگي از تنم بيرون مياد.

  محمد كاسبي: كار كه خيلي سخت بود اميدوارم نتيجه خوب باشد.  مهران رجبي: كار با اين گروه خاطرات خوشي را برايم رقم زد.

  مجيد ياسر: خوشحالم كه گروه به من اعتماد كرد و من رو به جمع سه در چهاري‌ها در وهله اول و خانواده‌هاي ايراني راه داد.

  مريم سلطاني: با توجه به شرايط سخت فيلمبرداري، تمام عوامل به‌خصوص مجيد صالحي براي كار ‌خيلي زحمت كشيدند... اميدوارم حاصل خوبي داشته باشد و اين محصول خوب چيزي نمي‌تواند باشد جز رضايت مردم.

ناديا دلدار گلچين از آن دسته بازيگراني است كه سال‌ها در صحنه هنر ايران مشغول بازيگري است. بازيگري قابل كه هنر را تمام و كمال درك كرده. او در هجدهم ارديبهشت سال 1339 به دنيا آمده، ثمره ازدواجش دو فرزند دختر است كه اولي گريمور مي‌‌باشد و دومي گرافيست، او يك نوه پسر هم به نام فرهاد دارد.دلدارگلچين پيش از اين‌كه به بازيگري روي بياورد، در رشته موسيقي تحصيل مي‌كرد اما به خاطر علاقه فراوانش به بازيگري، جذب اين حرفه شد.

حرف‌هاي جلوي دوربين

 مجيد صالحي هنوز هم معتقد است با هر لبخند مردم، يك دنيا انرژي مي‌‌گيرد. او براي اين كار خيلي زحمت كشيده و اين روزها مزدش رو مي‌‌گيره، هرچند اگه تدوين و مونتاژ كار، فرصتي براي تماشاي كار به او بده.  

  چندي پيش باخبر شديم صالحي به خاطر كار بي‌وقفه و بدون استراحت از يك سال پيش براي 4×3 به دليل سابقه بيماري قلبي، دو شبي را در بيمارستان بستري شده اما به دليل تعلق خاطري كه به اين كار داشته، علي‌رغم توصيه پزشك با رضايت خود مرخص شده.

  علي صادقي و مجيد صالحي در كار خيلي خوب با هم هماهنگ شدن، اين را در قسمت‌هاي آتي به خوبي حس خواهيد كرد. ما در پشت صحنه شاهد اين موضوع بوديم.

  بازي متفاوت محمد كاسبي و مهران رجبي و البته بي‌نقص شهره لرستاني و ناديا دلدارگلچين به خوبي نمايان است.

  اشكان اشتياق هنوز بازي در سريال «زير آسمان شهر 1» را در اذهان دارد. او پس از مدت‌ها در قاب تلويزيون حاضر شده.

  پسر كوچك سيروس در اين سريال پسرعموي مجيد صالحي است و نوه آقا رحمان در اين مجموعه خواهرزاده علي مسعودي نويسنده كار است.

نوشته شده در دوشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۳:۱۸ قبل از ظهر توسط آرام| |

هنگامی که در مورد سلامتی صــحبت بـه میـان مـی آیـد بی تـردید وضــعیت صحیـح قرارگـیـری بـدن شـمـا هـنـگام فعالیتهای گوناگون در راس فهرست عوامل مهم سلامتی قـرار خـواهد گـرفـت زیـرا بـه انـدازه تغذیه مناسب، ورزش، پـرهـیـز از مواد الکلی و مـخدر و سیگار در حفظ سلامتـی بـدن موثر میباشد. وضـعـیت صحیح قرارگیری اندامها کمک مـی کند تا کـارهـایـتـان را بـا انـرژی بیـشتـر و اسـتـرس و خـستگی کمتر به انجام رسانید.

هنگامیـکه وضعـیت بدن شما در حالت مناسب میباشد:

1- هنگام نشستن، ایستادن و خوابیدن کمترین فشار و استرس روی عضلات پشتیبان و رباطهای بدن شما اعمال میگردد.
2- وضعیت ستون فقرات شما در حالت استراحت و خنثی میباشد.
3- اعضاء حیاتی بدن در مکان صحیح قرار دارند.
4- عملکرد طبیعی دستگاه عصبی شما بهتر صورت میپذیرد.
5- در دراز مـدت بر روی دستگاه گوارش-تنفس-عضلات -رباطها و استخوانهای بدن تاثیر میگزارد.
6- استخوانها و مـفاصـل در وضـعـیت صـحیـح خـود قـرار دارنـد و کـارایـی عضـلات حداکثر میباشد.
7- تحلیل و سـایش نـابـهنـجار مـفاصل کاهش یـافته و از التهاب مفاصل جلوگیری بعمل می آید.
8- از ثابت قرار گرفتن ستون فقرات در وضعیت غیر طبیعی جلوگیری میکند.
9- از مشکلات کمردرد و دردهای عضلانی جلوگیری میکند.
10- از خستگی جلوگیری میکند زیرا استـفـاده بهینه از عضلات بدن انرژی مصرفی بدن را کاهش میدهد.
11- در بهبود ظاهر شما موثر است.

وضعیت نادرست بدن بر اثر موارد زیر ایجاد میگردند:
428_1
1- سوانح و مصدومیتها.
2- اضافه وزن و چاقی.
3- تکیه گاه نامناسب تشک در هنگام خواب.
4- مشکلات بینایی.
5- کفش نامناسب و پاشنه بلند.
6- عـادات نشـستن، ایـستـادن و خـوابـیـدن
بی دقت.
7- اعتماد بنفس پایین.
8- عضلات ضعیف و انعطاف ناپذیر.
9- طراحی نامناسب محل کار.مـهمتـرین قسـمت بـدن که نقش بسزایی در داشتن وضعیت صحیح بدن ایفا می کـنـد، ستون فقرات می باشد. ستون فقرات شما دارای قوسهای طبیعی است که باید آنها را در وضعیت طبیعی خودشان همواره حفظ کرد. سـتون فـقـرات از 32-34 مـهـره تـشکـیـل یافته:

7 مهره گردنی، 12 مهره پشتی، 5 مهره خاجی و 3 الی 5 مهره دنبالچه ای.

میـان مـهره های کمر در دیسک کمـر واقع است که در واقع نقش ضربه گیر را ایفا میکند. هنـگــامی که شما فشار بیش از حد و نامناسب به ستون فقرات اعمال می کنـیـد، بـه دیسک کمر فشار می آید و آن را از مکان خود جابجا کــرده و به اعصاب اطراف خود فشار آورده و ایجاد درد می کند.

شرایط لازم برای داشتن وضعیت صحیح
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- عضلات قوی و انعطاف پذیر.
2- حرکات طبیعی مفاصل.
3- توازن قدرت عضلانی در دو سوی ستون فقرات.
4- آگاهی از وضعیت بدن در حالات مختلف.
429_1
تست وضعیت صحیح بدن
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شـما بـا این 2 تست قادر خواهید بود از وضعیت صحیـح و
طبیعی بدن خود آگاه گردید:

1- تست دیوار
 از طـرف پشت به دیوار تکیه داده در حالیـکه پشـت سـر و
باسن شما با دیوار تماس داشته و پاشنه پا 15 سانتیمتر
از دیـوار فاصله داشته باشد. اکنون فاصله بین گودی گردن
و کمر خود را اندازه بگیرید. اگر ایــن فاصله در نــاحیه گـردن
5 سانتیمتر و در کمر بین 2.5 تا 5 سـانـت بــاشــد وضعیت
بدن شما ایده آل است و گرنه بـایـد بـه یک پزشک متخصص
مراجعه کنید.430_1
2- تست آینه

- نمای روبرو: روبـروی یـک آیـنه تمام قد بایستید و موارد
زیر را چک کنید:

1- شانهای شما باید همسطح و تراز باشند.
2- سر شما باید مستقیم وصاف باشد.
3- دو سوی باسن شما همسطح و تراز و کشـکـک هــای
دو پا باید مستقیم رو به جلو باشند.
4- فاصله میان بازوها و دو طرف بدن یکسان میباشد.
5- قوزک های دو پای شما باید مستقیم و صاف باشد.

- نمای پهلو:با گرفتن عکس و یا کمک از یک دوست میسر میباشد:

1- سر باید قائم و افراشته باشد و به جلو و یا عقب خمیده و افتاده نباشد.
2- چانه باید موازی با سطح کف اتاق باشد و به سمت پایین و یا بالا کج نشده باشد. 3- شکم باید هموار و مسطح باشد.
4- زانوها باید صاف و مستقیم باشند
 

نحوه صحیح ایستادن431_1
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1- سر را بالا نگاه دارید: قـائــم و راست. سـر را بـه جلو و
چانه را بداخل بدهید. چانه را به عقب و یا پهلو کج نکنید.
قفسه سینه را جلو نگاه داشته و استخوان کتـف را عقب
نگاه دارید. زانـوها را صـاف نـگاه داشته و فرق سرتان را به
سـمت سـقف بکشید. شکم را بداخل دهید. باسن را بـه
عقب و یا جلو کج نکنید.

2- سعی کنید به مدت طولانی در یک وضعیت نیاستــیـد.
امـا هــرگاه مجبور به این کار شدید، سعی کنـید یـک پـای
خـود را با قـرار دادن روی یـک جعـبه و یا چهار پایه بالا نگاه
دارید و پس از مدتی پـای بـالا آمـده را بـا پـای دیگـر عوض
کنید.

3- هنگام ایـستادن وزن خـود را روی هـر دو پا توزیع کرده و بیشترین وزن خود را به روی زیر انگشت شست پا اعمال کنید و نه پاشنه پا. بـهتـر اسـت پـاها را نـیز به اندازه عرض شانه از هم باز کنید.

4- کفش پاشنه کوتاه و راحت به پا کنید.


نحوه صحیح راه رفتن
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1- سر را بالا نگاه داشته و با چشمهایتان مستقیم به جلو نگاه کنید.
2- شانه های خود را در یک راستا با مابقی بدنتان حفظ کنید.
3- حرکت طبیعی بازوها هنگام راه رفتن را مختل نکنید.
4- پاها را در یک راستا و موازی هم قرار داده و به اطراف منحرف نکنید.432_1نحوه صحیح نشستن
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1- صاف و قائم بنشینید. کمر راست و شانه ها به عقب.
بـاسـن شـما بـاید با پشت صندلی در تماس باشد. سـه
قـوس طبـیـعی بـدن بـایـد حـین نـشسـتن حـفـظ گـردنـد.
استفاده از یک تکیه گاه مانند حوله لـوله شـده در نـاحـیه
کمر سودمند میباشد.

2- وزن بدن را به طـور مسـاوی روی دو سوی باسن خود
تـوزیع کنـیـد. زانوها باید همسطح باسن و یا بـالاتـر از آن
قرار گیرد برای این کار می تـوانید از یک چهارپایه استفاده
کنید. پاها نباید روی یکدیگر قرار گیرند.

3- سعی کنید در یک وضعیت بیش از 30 دقیقه ننشینید.
برخیزید و پس از انجام دادن چند حرکت کششی مـجـددا
بنشینید.

4- هـنـگام برخاستن از حالت نشسته بسمت جلو صندلی حرکت کرده و با صاف کـردن پاها برخیزید. از خـم شدن به جلو از ناحیه کمر بپرهیزید. سپس حرکت کششی انـجام دهید مثلا 10 مرتبه کمر خود را خم و راست کنید.

5- از خم کردن گردن به اطراف تا حد امکان خودداری کنید و جای این کار تمام بـدن خود را بسمت دلخواه بچرخانید.

433_1

هنگام نشستن پشت میز کامپیوتر به نکات زیر نیز توجه کنید:

1- مچ دستها باید مستقیم باشد و به سمت بالا و پایین
و یا طرفین خم نشده باشد.
2- ران موازی با سطح کف اتاق باشد.
3- آرنج باید اندکی از 90 درجه گشوده تر باشد.
4- زانـوها 2 الی 3 سانتیمتر بـاید از لـبـه صنـدلی جـلـوتر
باشد.
5- مونیتور باید 45 الی 55 سانتی متر از پیشانی فاصـله
داشته باشد. راس مونیتور نیز با سـطح چشم هـا در یـک
راسـتـا باشد. صفحه کلید بهتر است 2 سانتی متر بالاتـر
از ساعد قرار گرفته و کمی نیز خم گردد (مانند شکل
 

نحوه صحیح خم شدن، بلند کردن و حمل اشیاء
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ434_1
1- همواره از ناحیه زانوها در حالی که کمر خـود را صــاف
نگاه داشته اید خم شوید. هیچ گـاه از نـاحـیـه کـمر خـــم
نشوید.

2- اجسام سنگـین تر از 10 کیلو را بلند نکنید. هـیـچ گاه
جسم سنگینی را بالاتر از سطح کمر نیاورید.

3- پـاهـا را انـدکی از یکدیگر فاصله داده تا روبروی جـسـم
قـرار گـیــرید. عضلات شکم را سفت و منقبض کـنـیـد و بـا
استفاده از عضلات پا جسم را از زمین بلند کنید. سپـس
زانوها را به آرامی صاف کنید.

4- هنگام حمل بسته آن را تا حد ممکن نزدیک بـدن نگاه
داشته و بازوها را خم نگاه دارید. عـضلات شـکم را سفت
و به آهستگی گام بردارید.

5- هنـگام روی زمیـن قرار دادن اجسام نیز همان مراحل بلند کردن را به طـور مـعـکـوس انجام دهید.

6- هنگام حمل کیف و چمدان آنها را بطور متناوب با دسـت دیگر حمل کنید تا توازن بین دو سمت بدنتان حفظ گردد.

7- همیشه بین هل دادن اجسام سنگین و یا کشیدن آنها، گـزیـنـه هـل دادن را انتخاب کنید.نحوه صحیح خوابیدن
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1- سعی کنید در وضعیتی بخوابید که قوسهای طبیعی ستون فقراتتان حفظ گردند.

2- از تشک سفت استفاده کنید. تشکی که فرو رفتگی داشته و به اصطــلاح شکم داده استفاده نکنید. اگر لازم بود زیر تشک یک تخته قرار دهید.

3- بالش همانطور که تکیه گاهی برای سر شما می باشد بـرای گردن نیز باید تکیه گاه فراهم آورد.

4- هنـگام خـوابـیدن به پشت، یک بالش زیر زانوها قرار دهید و در صورتی کـه بـه پـهـلـو می خوابـید، اندکی زانوهایتان را خم کنید و یک بالش بین زانوهایتان قرار دهید. هـنگام خواب بـه پهلو هیچگاه زانوهایتان را تا قفسه سینه جمع نکنید. هیچ گـاه به روی شکم نخوابید چون به کمر و گردنتان فشار وارد می آید. هرگاه خواستید این کار را بکنید حتما یک بالش زیر ناحیه میان تنه خود قرار دهید.

5- هنگام برخاستن از روی رختخواب با کمک دستها بلند شده و نـاگـهـان از نـاحـیه کمر خم نشوید.

435_1

436_1

نوشته شده در دوشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۳:۶ قبل از ظهر توسط آرام| |

کریستال
تریاک
شیشه
ویسکی
ابجو
ناس
کراک
همه ی اینه رو میشه ترک کرد ولی تو رو نمیشه ترک کرد!
 
 
ميدوني پيام خالي يعني چي؟
يعني به يادتم ولي حرفي براي گفتن ندارم
 
گریه کردم تا بدونی زندگی بی غم نمیشه
اگه مسیجی بفرستی از غرورت کم نمیشه 

 

گریه هامو تو ندیدی هر چی گفتم نشنیدی
من کدوم عهد رو شکستم که تو sms نمیدی
 

با سیم ناز مژه هات یه عمر گیتار میزنم
نگاهتو کوک نکنی من خودمو دار میزنم

به غصه ها سنگ بزن هر وقت دلت تنگ می شه فقط به من زنگ بزن

همیشه از خوبی های دوستت برای خودت یک دیوار بساز ، اگه روزی بدی دیدی فقط یک آجر کم کن بی انصافیه که دیوار رو خراب کنی 
 

به اندازه گریه گنجشک دوست دارم ، شاید این دوست داشتن کم به نظر برسه، اما یک چیزی رو نمیدونی ، گنجشکها زمانی که گریه میکنند می میرند

خدای اطلسی ها با تو باشد
پناه بی کسی ها با تو باشد
تمام لحظه های خوب یک عشق
به جز دلواپسی ها با تو باشد

بگم سلام دل میگیره ، بگم علیک دل میمیره ، فقط میگم دوست دارم ، اینجور دل آروم میگیره

قشنگترين لحظه هامو با سخت ترين دقايقت عوض مي كنم تا بدوني چقدر

<< دوستت دارم >>
 


< دوست دارم بمیرم و سیاه پوشت کنم نه آنکه بمانم و فراموشت کنم >

 
از شمع سه چیز آموختم؛ ایستاده بمیرم ، بی صدا بمیرم

به پای دوست بمیرم

لحظه های بی تو بودن هر کدوم مثل يه ساله
لحظه های با تو بودن هم که رويای محاله !آنكه چشمان تورا اينقدر زيبا كرد كاش از روز ازل فكردل ما ميكرد !

نفرین به اون کسایی که روی دلا پا می ذارن تا که می بینن عاشقی میرن و تنهات می ذارن نفرین به آدمایی که تو سینه ها دل ندارن عاشق عاشق کشین ، رحم و مروت ندارن
 
اگر روزی فهمیدم که دوستم نداری گریه نمی کنم بلکه آرزو می کنم که روزی عاشق كسی بشی که دوستت نداشته باشد


دل تو اولین روز بهار , دل من آخرین جمعه سال ,و چه دوراند و چه نزدیک به هم ...
 
گفتی تو دلم اول و اخر خودتی از هرچه که دارم بهترینش خودتی خندیدم و زیر لب مکرر گفتم شاهزاده ی قصه های من خر خودتی!!! سخته کی بهت بگه ستاره شو بچینمت... بعد از یه عمر بهت بگه... دیگه نیا ببینمت...!!!!
نمی دونم گنجشک ها که شبیه هم هستند چه جوری همدیگه رو می شناسن و نمی دونم چند نفر شبیه من هستند که تو دیگه منو نمی شناسی 

 

می شه مثل یک قطره اشک بعضیهارو از چشمت بندازی ولی هیچ وقت نمی تونی جلوی اشکی رو بگیری که با رفتن بعضیا از چشمت جاری می شه

 

هر وقت بعد از 120 سال رفتي اون دنيا خواستي از روي پل صراط رد شي بهت گفتن يکي حلالت نکرده .... بدون اون منم که مي خوام به اين بهونه يه باره ديگه ببينمت
 
 
آسمان را قسمت کردند:.....تکه ای برای برکه.....تکه ای برای رود....تکه ای برای دریا

دلم را قسمت کردند:..........تکه ای برای تو....تکه ای برای تو......تکه ای برای تو
 
 
دیشب فرشته ای فرستادم تااز تو مواضبت كنداماوقتی رسید توخواب بودی زود برگشت وگفت هیچ فرشته ای نمی تواند مواظب فرشته ای دیگر باشد
 
 
نوشته شده در یکشنبه بیستم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۲۱:۱۴ بعد از ظهر توسط آرام| |

هر دو عزيزانشان را در آغوش گرفته اند . ولي اين كجا و آن كجا

برین و خط بچه!

نميدونيم چي بگيم

چيزي كه عوض داره گله نداره !! اما برابري هم خوب چيزيه البته بعضي موقع ها

انگاري اينجا حق مرده خورده شده , نه ؟


:ادامه مطلب:
نوشته شده در پنجشنبه هفدهم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۲۰:۱ بعد از ظهر توسط آرام| |

 گفتم: خسته‌ام  2.gif  
گفتی: لاتقنطوا من رحمة الله
     .:: از رحمت خدا نا امید نشید(زمر/53) ::.

گفتم: هیشكی نمی‌دونه تو دلم چی می‌گذره 17.gif
گفتی:
ان الله یحول بین المرء و قلبه
    
.:: خدا حائل هست بین انسان و قلبش! (انفال/24) ::.

گفتم: غیر از تو كسی رو ندارم 63.gif
گفتی: 
نحن اقرب الیه من حبل الورید
    
.:: ما از رگ گردن به انسان نزدیك‌تریم (ق/16) ::.

گفتم: ولی انگار اصلا منو فراموش كردی! 29.gif
گفتی:
فاذكرونی اذكركم
     .:: منو یاد كنید تا یاد شما باشم (بقره/152) ::.

گفتم: تا كی باید صبر كرد؟ 7.gif
گفتی:
و ما یدریك لعل الساعة تكون قریبا
     .::
تو چه می‌دونی! شاید موعدش نزدیك باشه (احزاب/63) ::.

گفتم: تو بزرگی و نزدیكت برای منِ كوچیك خیلی دوره! تا اون موقع چیكار كنم؟106.gif 
گفتی:
واتبع ما یوحی الیك واصبر حتی یحكم الله
     
.:: كارایی كه بهت گفتم انجام بده و صبر كن تا خدا خودش حكم كنه (یونس/109) ::.

گفتم: خیلی خونسردی! تو خدایی و صبور! من بنده‌ات هستم و ظرف صبرم كوچیك... یه اشاره‌ كنی تمومه! 23.gif
گفتی:
عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لكم
     .:: شاید چیزی كه تو دوست داری، به صلاحت نباشه (بقره/216) ::.

گفتم: انا عبدك الضعیف الذلیل...  اصلا چطور دلت میاد؟ 12.gif  
گفتی:
ان الله بالناس لرئوف رحیم
     
.:: خدا نسبت به همه‌ی مردم - نسبت به همه - مهربونه (بقره/143) ::.

گفتم: دلم گرفته46.gif  
گفتی:
بفضل الله و برحمته فبذلك فلیفرحوا
     
.:: (مردم به چی دلخوش كردن؟!) باید به فضل و رحمت خدا  شاد باشن (یونس/58) ::.

گفتم: اصلا بی‌خیال! توكلت علی الله 5.gif  
گفتی:
ان الله یحب المتوكلین
     
.:: خدا اونایی رو كه توكل می‌كنن دوست داره (آل عمران/159) ::.

گفتم: خیلی چاكریم! 8.gif  
ولی این بار، انگار گفتی: حواست رو خوب جمع كن! یادت باشه كه:

و من الناس من یعبد الله علی حرف فان اصابه خیر اطمأن به و ان اصابته فتنة انقلب علی وجهه خسر الدنیا و الآخره
.:: بعضی از مردم خدا رو فقط به زبون عبادت می‌كنن. اگه خیری بهشون برسه، امن و آرامش پیدا می‌كنن و اگه بلایی سرشون بیاد تا امتحان شن، رو گردون میشن. خودشون تو دنیا و آخرت ضرر می‌كنن (حج/11) ::.

گفتم:...
دیگه چیزی برای گفتن نداشتم. 2.gif

منبع : http://kosar21.blogfa.com/

نوشته شده در پنجشنبه هفدهم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۱۹:۷ بعد از ظهر توسط آرام| |

بقیه در ادامه مطلب


:ادامه مطلب:
نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۲۳:۱ بعد از ظهر توسط آرام| |

بقیه در ادامه مطلب


:ادامه مطلب:
نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۲۲:۲۸ بعد از ظهر توسط آرام| |

اینم خواسته شبنم جون:

جنیفر

بقیه در ادامه مطلب


:ادامه مطلب:
نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۲۲:۸ بعد از ظهر توسط آرام| |

با وجودی که اثر رنگ‌ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می‌کند امّا برخی از تاثیرات رنگ‌ها دارای معنی یگانه‌ای در سراسر جهان هستند. رنگ‌هایی که در طیف رنگ‌ها در ناحیه قرمز قرار دارند به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند که این دامنه‌اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است...

مطلبي كامل و جامع در مورد رنگها و روانشناسي رنگها...

رنگ چیست؟
در سال 1666، اسحاق نیوتن، دانشمند نامدار انگلیسی، کشف کرد که چنانچه نور خالص سفید از یک منشور عبور داده شود، به رنگ‌های قابل رؤیت تجزیه می‌شود. نیوتن همچنین کشف کرد که هر رنگ از یک طول موج منحصر به فرد تشکیل شده و قابل تجزیه به رنگ‌های دیگر نیست.

آزمایش‌های بعدی نشان داد که با ترکیب نورها می‌توان رنگ‌های مختلف را ایجاد کرد. برای مثال، نور قرمز در ترکیب با نور زرد، رنگ نارنجی را به وجود می‌آورد. رنگی که بر اثر ترکیب دو رنگ دیگر به وجود آید را ترکیبی می‌گویند. بعضی از رنگ‌ها، مثل زرد و ارغوانی، در صورت ترکیب شدن، همدیگر را خنثی می‌کنند و نور سفید می‌سازند. این رنگ‌ها را نیز رنگ‌های مکمّل می‌نامند.

تاثیرات رنگ‌ها از نظر روان‌شناسی
با وجودی که اثر رنگ‌ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می‌کند امّا برخی از تاثیرات رنگ‌ها دارای معنی یگانه‌ای در سراسر جهان هستند. رنگ‌هایی که در طیف رنگ‌ها در ناحیه قرمز قرار دارند به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند که این دامنه‌اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است.

رنگ‌هایی که در ناحیه آبی طیف قرار دارند، رنگ‌های سرد نامیده می‌شوند و شامل آبی، ارغوانی و سبز هستند. این رنگ‌ها معمولاً آرامش بخشند امّا گاهی نیز ممکن است احساس غمگینی و بی‌تفاوتی را به ذهن آورند.

روان‌شناسی رنگ‌ها به عنوان روش درمان
در برخی از فرهنگ‌های قدیمی، از جمله مصری‌ها و چینی‌ها، از رنگ‌ها برای درمان استفاده می‌شده است. این کار که گاهی به آن نور درمانی یا رنگ شناسی نیز گفته می‌شود هنوز هم به عنوان روش درمان جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش:

 • از رنگ قرمز برای تحریک بدن و ذهن و افزایش تمرکز استفاده می‌شود.
 • از رنگ زرد برای تحریک اعصاب استفاده می‌شود.
 • از رنگ نارنجی برای بالا بردن سطح انرژی استفاده می‌شود.
 • از رنگ آبی برای کاهش درد و تسکین بیمار استفاده می‌شود.
 • از رنگ نیلی برای تسکین ناراحتی‌های پوستی استفاده می‌شود.

اغلب روان‌شناسان به رنگ درمانی به دیده شک و تردید می‌نگرند و می‌گویند که درباره تاثیرات احتمالی رنگ‌ها اغراق شده و رنگ‌ها در فرهنگ‌های مختلف، معانی متفاوتی دارند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که در بسیاری از موارد، تاثیرات رنگ‌ها در تغییر حالت افراد، تاثیراتی زودگذر و موقتی بوده است. برای مثال، قراردادن افراد در اتاق آبی ممکن است در ابتدا احساس آرامش در آن‌ها به وجود آورد امّا این اثر پس از آن که آن‌ها آرامششان را بازیافتند، به تدریج کاهش خواهد یافت.

روان‌شناسی رنگ‌های مختلف

1- روان‌شناسی رنگ سیاه

 • سیاه تمام نورها در طیف رنگ‌ها را جذب می‌کند.
 • سیاه معمولاً به عنوان نماد ترس یا شیطان مورد استفاده قرار می‌گیرد امّا به عنوان نشانگر قدرت نیز شناخته می‌شود. از رنگ سیاه برای نشان دادن شخصیت‌های خطرناک مثل دراکولا و یا جادوگران استفاده می‌شود.
 • رنگ سیاه در بسیاری از فرهنگ‌ها برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ همچنین نشانگر غمگینی، جذابیت جنسی و رسمی بودن است.
 • در مصر قدیم، رنگ سیاه نشانگر زندگی و تولّد دوباره بود.
 • رنگ سیاه معمولاً به دلیل لاغر نشان دادن در نمایش‌های مد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2- روان‌شناسی رنگ سفید

 • رنگ سفید، نماد معصومیت و پاکی است.
 • رنگ سفید می‌تواند در انسان احساس فضای بیشتر به وجود آورد.
 • رنگ سفید معمولاً نشانگر سرما، پاکیزگی و آرامش است. اتاقی که کاملاً به رنگ سفید نقاشی شده باشد ممکن است جادار و بزرگ به نظر آید امَا خالی و سرد است. بیمارستان‌ها و کادر پزشکی از رنگ سفید برای ایجاد حس پاکیزگی استفاده می‌کنند.

3- روان‌شناسی رنگ قرمز

 • رنگ قرمز، رنگ گرمی است که برانگیزاننده هیجانات قوی است.
 • رنگ قرمز، نشانگر عشق، حرارت و صمیمیت است.
 • رنگ قرمز، به وجود آورنده احساس شور و هیجان است.
 • رنگ قرمز، تحریک کننده احساس خشم و عصبانیت است.

4- روان‌شناسی رنگ آبی

 • آبی، رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم و محبوبترین رنگ در بین مردان است.
 • رنگ آبی، احساس آرامش را به ذهن می‌آورد و معمولاً نشانگر صلح، امنیت و نظم است.
 • رنگ آبی، می‌تواند احساس غم، درون‌گرایی یا گوشه‌گیری را در بعضی افراد به وجود آورد.
 • رنگ آبی معمولاً برای دکور دفاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا تحقیقات نشان داده است که افراد در اتاق‌های آبی کارآیی بیشتری دارند.
 • رنگ آبی با وجودی که از محبوبترین رنگ‌هاست امّا یکی از رنگ‌هایی است که کمترین اشتها را بر می‌انگیزد. در برخی از برنامه‌های کاهش وزن توصیه می‌شود که غذای خود را در بشقاب‌های آبی بکشید. رنگ آبی به ندرت به صورت طبیعی درخوراکی‌ها وجود دارد. همچنین رنگ آبی غذا معمولاً به عنوان نشانه فاسد بودن و یا سمّی بودن آن در نظر گرفته می‌شود.
 • رنگ آبی می‌تواند باعث کاهش ضربان قلب و حرارت بدن گردد.

5- روان‌شناسی رنگ سبز

 • رنگ سبز، رنگ سردی است که نماد طبیعت است.
 • رنگ سبز، نشانگر آرامش، خوشبختی، سلامتی و حسادت است.
 • پژوهشگران دریافته‌اند که رنگ سبز می‌تواند باعث افزایش قابلیت خواندن گردد. برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان با قراردادن یک برگه شفاف سبز رنگ بر روی صفحه کتاب، می‌توانند مطالب را با سرعت بیشتری از حدّ معمول بخوانند و درک کنند.
 • رنگ سبز، از دیر باز نماد باروری بوده و در قرن پانزدهم برای لباس عروسی به کار می‌رفته است.
 • از رنگ سبز در دکوراسیون به دلیل اثر آرام بخشی آن استفاده می‌شود.
 • رنگ سبز باعث کاهش استرس می‌شود. کسانی که در فضای کاری سبز رنگ کار می‌کنند، کمتر دچار دردهای دستگاه گوارش می‌شوند.

6- روان‌شناسی رنگ زرد

 • رنگ زرد، رنگی گرم وشاد است.
 • رنگ زرد به دلیل مقدار زیاد نوری که منعکس می‌کند، بیشتر از بقیه رنگ‌ها چشم را خسته می‌کند. استفاده از رنگ زرد برای پس زمینه کاغذ یا نمایشگر کامپیوتر می‌تواند باعث چشم درد یا در حالت‌های خاص از دست دادن بینایی گردد.
 • رنگ زرد می‌تواند احساس رنجیدگی و خشم را به وجود آورد. با وجودی که رنگ زرد به عنوان یک رنگ شاد شناخته می‌شود اما بیشتر مردم در اتاق‌های زرد رنگ، هیجانشان را از دست می‌دهند و بچه ها نیز در اتاق‌های زرد رنگ بیشتر گریه می‌کنند.
 • رنگ زرد باعث افزایش سوخت و ساز بدن انسان می‌گردد.
 • چون رنگ زرد، از بقیه رنگ‌ها زودتر دیده می‌شود، بیشتر از بقیه برای جلب توجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

7- روان‌شناسی رنگ ارغوانی

 • رنگ ارغوانی نماد وفاداری و ثروت است.
 • رنگ ارغوانی نشانگر عقل و معنویت است.
 • رنگ ارغوانی خیلی کم در طبیعت وجود دارد و به همین دلیل ممکن است به عنوان نشانه مصنوعی یا غیر عادی بودن در نظر گرفته شود.

8- روان‌شناسی رنگ قهوه‌ای

 • رنگ قهوه‌ای، رنگی طبیعی است که برانگیزاننده حس قدرت و اطمینان‌پذیری است.
 • رنگ قهوه‌ای همچنین می‌تواند حس غم و انزوا را به وجود آورد.
 • رنگ قهوه‌ای، حس گرما ، محبت، آسایش و امنیت را به ذهن می‌آورد.
 • رنگ قهوه‌ای معمولاً بیانگر طبیعی بودن، زمینی بودن و متفاوت بودن است اما گاهی می‌تواند نشانگر پیچییدگی نیز باشد.

  9- روان‌شناسی رنگ نارنجی

 • رنگ نارنجی، ترکیب زرد و قرمز است و به عنوان یک رنگ انرژی‌زا در نظر گرفته می‌شود.
 • رنگ نارنجی، احساس هیجان، گرما و شور و شوق را به ذهن می‌آورد.
 • رنگ نارنجی، معمولاً برای جلب توجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  10- روان‌شناسی رنگ صورتی

 • رنگ صورتی، در واقع همان رنگ قرمز کم رنگ است و معمولاً نشانگر عشق است.
 • رنگ صورتی اثر آرام‌بخشی دارد. در ورزشگاه‌ها معمولاً رختکن تیم حریف را به رنگ صورتی نقاشی می‌کنند تا بازیکنان آن‌ها کم انرژی و منفعل شوند.
 • با وجودی که اثر آرام بخشی رنگ صورتی مشخص شده است ولی پژوهشگران دریافته‌اند که این اثر تنها در خلال مواجهه اولیه به وجود می‌آید. مثلاً هنگامی که از این رنگ در زندان‌ها استفاده شد، زندانیان پس از عادت کردن به آن، حتی نا آرامتر از قبل شدند.
نوشته شده در سه شنبه پانزدهم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۴:۱۱ قبل از ظهر توسط آرام| |

اینا رو از وبلاگ داریوش جان http://darioshrad.blogfa.com/ برداشتم

نوشته شده در دوشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۱۷:۳ بعد از ظهر توسط آرام| | 
 

تغییر پخش برنامه‌های رادیو دمکراسی شورایی از موج کوتاه به ماهواره

برنامه‌های رادیو دمکراسی شورایی از روز جمعه ۱۱ مرداد ۱٣۸۷ برابر با اول اوت ۲٠٠۸ از طریق ماهواره پخش می‌شود.

برای دریافت برنامه‌های رادیو دمکراسی شورایی از مشخصات زیر استفاده کنید:

 

ماهواره: Hotbird 6
زاویه آنتن: ۱٣ درجه شرقی
فرکانس پخش ۱۱۲٠٠ مگا هرتز
پولاریزاسیون: عمودی
FEC : ۶ / ۵
Symbol rate : ۲۷۵٠٠

 

مشخصات پخش ماهواره‌ای برنامه‌های رادیو دمکراسی شورایی را به خاطر بسپارید و به دیگران نیز بگویید.

 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 
   

__._,_.___
نوشته شده در شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۲۰:۵ بعد از ظهر توسط آرام| |

««««« جک روز »»»»»

 

نماینده زنان در مجلس گفت: تا این شکاف در بین ماست، مردها همیشه روی ما سوارند  (ببخشید!)

 

««««« جک روز »»»»»

 

به یه نفر میگن چرا به ترکا میگن خر؟

 میگه : ما یه همسایه ترک داریم هنوز نتونستم حالیش کنم این زن منه!

 

««««« جک روز »»»»»

 

ترکه به یه دختر میگه اسمت چیه؟ دختره بهش میگه "شراره" ولی بچه ها صدام میکنن شراب. ترکه میخواد یعنی کلاس بذاره میگه اسمه منم علی اصغره بچه ها صدام میکنن عرق سگی!

 

««««« جک روز »»»»»

 

اون چیه که با عظمتش کون زمین رو پاره کرده؟ درخت

 

««««« جک روز »»»»»

 

بسیجییه میره داروخونه میگه آقا شربت شهادت دارین؟دکتر میگه نه ولی شیاف ولایت داریم میخوای؟

 

««««« جک روز »»»»»

 

مرد سالخورده ای کنار زن سالخورده اش نشسته بود، درحین گفتگو مرد به زن میگه: یاد جوانی ها به خیر چه خوش روز گاری بود وقتیکه به موهات دست میزدم ک ی رم سیخ میشد ولی حالا که توبه ک ی رم دست میزنی موهای سرم سیخ میشه.

 

««««« جک روز »»»»»

 

رییس بیمارستان از دکتر(که احتمالاً ترک بوده) می پرسه عمل چه طور بود.ترکه هم می گه مگه برای کالبد شکافی نیاورده بودینش

 

««««« جک روز »»»»»

 

احمدی نژاد: من ورزشکار نیستم اما شبها با شلوار ورزشی میخوابم!!

 

««««« جک روز »»»»»

 

از بچه تهرونیه می پرسن : امام اول کیه ؟ یخورده فکر می کنه میگه : بابا یکم راهنمایی کنید ... میگن : شمشیرش معروفه ... میگه : آها ...ZORO رو میگید؟

 

 

««جکهای بچه ها»»

 

آرزو:»

تا حالا کفشاتو نگاه کردی؟ 2 تا عاشق 2 همراه که بی هم میمیرن
با هم خاکی میشن بدون هم زیر بارون نمیرن
کاش آدما کمی از کفشاشون یاد بگیرن..

 

وقتی به آسمون آبی می نگرم تو را میبینم
وقتی به ابرها مینگرم تو رو میبینم
وقتی به خورشید مینگرم تو را میبینم
میشه بری کنااااااااااااااااار؟؟!!!

 

پروانه:»

وقتی که تو را دیدم
دستام شروع کرد به لرزیدن !
قلبم شروع کرد به تپیدن !
پاهام سست شد !
فقط تونستم بگم :
واااااای سوسک

 

خیلی پستی.................................................................... و بلندی در زندگی هست که باید از آنها درس بگیریم!

 

سوال بینش کنکور امسال: چه کسی میتواند دایی را تعویض کند؟ 1- خداوند 2- رهبر 3- اراده ملت 4- هیچکدام

 

ازعلی دایی علت کمر دردش رو می پرسند میگه خودتون هم 90 دقیقه بازی رو سر پا تماشا کنید کمرتون درد می گیره

 

لره بچه اش کور در میاد اسمشو می ذاره حیدرمریم زاده . !

 

کارت عروسی قزوینی ها : به همراه داشتن حداقل یک کودک الزامی است . !

 

به ترکه می گن از چه رنگی خوشت میاد ؟ میگه از کم رنگ !

 

 

 

 

مهدی محمدی:»

معتاده 200 تومن بیشتر نداشته میره جنس بخره با التماس ساقی رو راضی میکنه بهش جنس میده و از خماری همون جا میشنه شروع میکنه به کشیدن و چند تا دود میگیره جنسش خوب نبوده  رو میکنه به ساقی و میگه این که سینه میزنه ساقیه میزنه تو سرش میگه الاغ 200 تومن دادی میخواستی واست زنجیر بزنه

 

««««« جک روز »»»»»

 

پیر زنه با نوه اش داشت بازی میکرد که یهو یه موش رفت داخل اونجای مادر بزرگه
نوه اش دستش رو کرد تو شرت مادربزرگه و بعد از چند دقیقه دم موش رو گرفت
خواست که موشه رو بکشه بیرون که مادربزرگش که حالی به حالی شده بود
گفت:ننه جون درش نیار همون تو زجرکشش کن

 

طبق آخرین آمار بعد اززن بازی12% مردها دوش می‌گیرند، 6% یه لیوان قهوه میخورند، 9% می‌خوابند و 4% یه بار دیگه حال می‌کنند اما 69% بقیه میرن خونه پیش زنشون

 

یارو ازون تیمسارهای عوضی ارتش بوده، یک روز کله سحر میاد پادگان به اولین نفری که میرسه، داد میزنه: سرگرد! من دیشب زنمو کردم! انجام وظیفه بود یا بیگاری؟!! سرگرده جفت میکنه، با خودش میگه باز این میخواد یک چیزی از دهن ما بکشه بیرون بدبختمون کنه. خلاصه با تته پته میگه: چه‌چه عرض کنم قربان. تیمساره شاکی میشه، میگه: خاک بر سر احمقت کنند! میره یکم جلوتر، یک گروهبانه رو میبینه، باز همون سؤالو میپرسه، گروهبانه بدبخت هم یکم من و من میکنه، چیزی نمیگه و فحشش رو میخوره. تیمساره شاکی‌تر میشه، میره یکم جلوتر میبینه یک سرباز صفر داره جارو میکشه، میره جلو میگه: سرباز! من دیشب خانوم رو کردم. انجام وظیفه بوده یا بیگاری؟! سربازه خیلی مطمئن میگه: انجام وظیفه بوده قربان! تیمساره کف میکنه، میگه: واسه چی انجام وظیفه؟! ترکه میگه: آخه اگه بیگاری بود میدادید ما بکنیم!

 

تهرونیه و اصفهانیه و قزوینیه میمیرن، اون دنیا میرن کارنامه اعمالشون رو میگیرن، میبینن بدجوری افتضاحه و اگه این ریختی پیش بره هر سه تایی از قعر دوزخ سر در میارن! خلاصه میرن پیش جبرئیل و کلی دستمال بازی درمیارن که بابا یک فرصت دیگه به ما بدین بلکه جبران کنیم و آخر مخ جبرئیل رو میزنن و راضیش میکنن که یک فرصت دیگه بهشون بده، منتها با یک شرط و اون اینکه اگه اینبار یک دفعه تهرونیه خانوم بازی کنه، اصفهانیه دنبال پول باشه یا قزوینیه قزوینی بازی در بیاره، درجا سنگ میشه و صاف از ته جهنم سر در میاره! خلاصه سه تایی برمیگردن رو زمین و خوشحال و خندان داشتن میرفتن که یهو چشم تهرونیه میخوره به یک کس‌ اساسی و هرچی میخواد جلوی خودشو بگیره نمیشه و آخر میره یک تیکه بهش میندازه.. تیکه انداختن همان و درجا سنگ شدن همان! قزوینیه و اصفهانیه خوب حساب کار دستشون میاد، یک نگاه به هم میکنند و راه میافتند. یخورده جلوتر اصفهانیه یک 100 تومنی رو زمین میبینه، هی با خودش چک و چونه میزنه، آخر میبینه راه نداره... خم میشه ورش داره، یهو قزوینیه میگه: آی بالام‌جان! خدا ازت نگذره که هم خودتو سنگ کردی و هم منو!

 

غضنفر کنار ساحل نشسته بود و هی میگفت:
بارک الله اصگر, آفرین اصگر.
از او پرسیدند:
چرا اینقدر اصغر رو تشویق میکنی؟
باهم مسابقه نفس گذاشتیم, اصگر دو ساعته زیر آبه اما هنوزم نفس داره!!

 

زن رشتیه میاد به رشتیه میگه خیلی بی غیرتی رشتیه میگه چرا زنه میگه یه مرتیکه سر چهارراه منو انگشت کرد تو همین جوری نشستی!!!
رشتیه به غیرتش بر میخوره با زنه بلند میشن میرن سر چهارراه رشتیه میبینه یه سیبیل کلفته اونجا وایساده به زنش میگه این که اصغر اقاست بابا بیا بریم این دیونس منو هم چند بار تا حالا انگشت کرده

 

 

هویجه با بچش تو خیابون می رفتن یهو بچه هویج می زنه زیر گریه مامانش می گه چیه؟بچه می گه مامان مامان آب هویج دارم.

 

به ترکه میگن: با «هندونه» جمله بساز. میگه: هند اونه که بغل پاکستانه!

 

دختر رشتیه تو خیابون میرفته یه هو یه پسره محکم بغلش میکنه
دختره میگه ببین تا هزار میشمارم اگه ولم نکنی جیغ میزنم .

 

یکی از خدا می پرسه :ای خدا۱۰۰۰۰۰۰۰ سال برات چقدره؟ خدا میگه یک دقیقه .بدش می پرسه۱۰۰۰۰۰۰۰ دلار برات چقدر ارزش داره؟خدا میگه ۱ سنت.میگه پس ای خدا واسه من ۱ سنت بده خدا میگه باشه فقط ۱ دقیقه صبر کن

 

معلم :حسن بگو بین فیل و کک چه تفاوتی هست؟

حسن: یک فیل ممکن است در بدنش کک وجود داشته باشدولی کک ممکن نیست در بدنش فیل داشته باشد!

 

ترکه ساعت سه نصفه شب مست و پاتیل میرسه در خونه، هرکار میکرده نمیتونسته ‏کلید رو بکنه ‏تو قفل در. خلاصه اونقدر سر و صدا میکنه تا زنش بیدار میشه، ازون بالا داد ‏میزنه: اصغر اقا کلید ‏بندازم؟! ترکه میگه: نه بابا کلید دارم، سوراخ بنداز!

 

عربه میره شورت بخره،‌ یارو بهش یه شورت زنونه میده. عربه بهش بر می‌خوره، میگه: ‏ولک، اینکه ‏زنونست! یارو میگه: خوب آقا شورت شورته، چه فرقی داره؟! عربه شاکی ‏میشه میگه: میخوای ‏‏‌فرقشو بکنم تو باسنت تا بفهمی؟

 

یه نفر رفته بود تو یه رودخونه کم عمق و داشت ماهی میگرفت و میخووند: من مرد ‏ماهگیرم آب ‏رسیده به زانوم! یه نفر داشته رد میشده، وقتی شعر طرف رو میشنوه ‏میگه: یه کم برو جلوتر تا ‏قافیه شعرت درست شه!

 

پسره خونشون خالی بوده، دوست دخترش رو دعوت کرده بوده. همین جور که نشسته ‏بودند، ‏پسره به دختره میگه: شبنم جون قهوه میخوری؟ دختره میگه: نه مرسی، میل ‏ندارم. پسره میگه: ‏ببین اینجا اومدی، نمیخورم، میل ندارم، نمیخوام، نمیدم نداریم‌ها!

 

معلمی به شاگردانش گفت که عجیبترین حکایتی را که میدانید انشا بنویسید. یکی از ‏شاگردان ‏نوشت: کون مادرم. معلم تعجب کرد و از شاگرد پرسید: این چیه که نوشتی؟ ‏شاگرد گفت: آخه ‏آقا بابام هر شب دو تا میزنه در کون مادرم و میگه: عجب حکایتی ‏است.

 

یک نفر زنگ می‏زنه به جایی و می‏گه: آقا اونجا شماره 2222222 است؟ جواب ‏می‏شنوه: بله، ‏درست گرفتید. می‏گه: آقا! من انگشتم توی سوراخ شماره 2 گیر کرده، ‏تو رو خدا به آتش‏نشانی ‏خبر بدین بیان منو نجات بدن.

 

ترکه تو جاده داشته می رفته لاستیک ماشینش می ترکه می میره

روی قبرش می نویسند

او کسی بود که با ترکیدن یک لاستیک به دنیا امد و با ترکیدن یک لاستیک از دنیا رفت

نوشته شده در یکشنبه ششم مرداد ۱۳۸۷ساعت ۲۱:۲۲ بعد از ظهر توسط آرام| |

دانلود موزیک ویدیو رضایا و 2afmبه نام کراوات :

کلیک کنید

نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت ۲۰:۱۵ بعد از ظهر توسط آرام| |

سلام با آهنگ باحال افشین تتلو تهی و امیر اومدم حتما دانلود کنید

به نام "گیر میدادی".روی لینک دانلود کلیک کنید:

دانلود

نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت ۱۷:۳ بعد از ظهر توسط آرام| |

خوب حالا چند تا عکس از بازیگرا و خواننده و... گذاشتم. اولیش بهرام رادان با دختره نگاش کنید !

بهرام رادان

اینم مهناز پاکروان و دخترش سحر وقتی که اومده بودن ایران:

پاکروان

اینم یکی دیگه:

پاکروان

حالا LA

خوب حالا از هومن گلم(خواننده مورد علاقم):

هومن و بنفشه

عکس قدیمی و جدید یا خفن هرچی میخواید نظر بدید بذارم.

نوشته شده در یکشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۸۷ساعت ۲:۵۰ قبل از ظهر توسط آرام| |

سلام.امروز شروع کار وبلاگمه. امیدوارم

ازش استفاده کنید و لذت ببرید.

نوشته شده در یکشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۸۷ساعت ۰:۴۷ قبل از ظهر توسط آرام| |